Založ si blog

POCIT ŠŤASTIA

Máte aj vy miesta, kde radi chodíte aj opakovane? Kde zažívate povznesený pocit ľahkosti bytia? Kde chvíľu nič nemusíte? Kde môžete ísť aj sami, pretože vás už poznajú a tak tam idete akoby ste išli domov?

Jedno z takých miest je pre mňa Rozhľadňa Monte Mory na Štrbskom Plese. Cítim tam o niečo redší vzduch a ten mi robí dobre. Krásne výhľady z každej strany, no mne osobne sa najviac páčia výhľady na naše Vysoké Tatry. Keď sa blíži jeseň mám pocit, že sa ich môžem dotknúť aj prstom. Kvalitná káva, vaječný likér, koláčik. A k tomu všetkému vtipný pán Martin a jeho pes Zadar. Keď som Zadara videla prvýkrát, stuhla som. Sedel dôstojne pred rozhľadňou a ja som si myslela, že je to vlk. Martin iba nedbanlivo poznamenal: „Nebojte sa, je najedený, dnes zožral už dve dôchodkyne!“ Zadar je Pán Pes. 🐶 Nevnucuje sa a nemá rád, keď sa vnucujete vy jemu. Zo začiatku som z neho mala zmiešané pocity. Mala som z neho strach, obdivovala som ho a chcela som ho aj pohladiť. Asi to vycítil, pretože mi pomohol. Sám prišiel, ľahol si ku mne a nechal sa pohladiť. Keď som začala chodiť do Monte Mory opakovane, prišiel ma aj privítať a niekedy prekvapivo dal predné laby na moje ramená. Obľúbila som si ho a vždy sa naňho teším.

Nedávno som ukázala rozhľadňu aj mojej priateľke Katke a Zadar nás privítal obe. Bolo to milé. Martin nám priniesol občerstvenie a ako vidíte, aj Katka sa tu cítila dobre. Čím som staršia, tým viac vyhľadávam krásne chvíle v živote. Možno si uvedomujem, že čas sa kráti, veď ťahám už k sedemdesiatke! Preto ho chcem využiť čo najhodnotnejšie, čo najkrajšie a s ľudmi, s ktorými som na jednej vlnovej dĺžke. Pretože viem, že každému sa nemusí páčiť to, čo mne. Umenie života je vybrať si to, čo sa mi páči. Aspoň podľa mňa.

P.S.: O šťastí a šťastných vzťahoch bude aj naša októbrová stretávka s MUDr. Savčenkom. Ak máte chuť byť pri tom, ste vítaní.

Želám vám krásne dni s krásnymi ľuďmi.Viktória

Foto: Viktória Sentpétery (uverejnené so súhlasom autorky)

Všade dobre, doma najlepšie

27.09.2022

K Anglicku, k Londýnu, ale aj k anglickému vidieku mám osobitný vzťah. A nielen preto, že tam žije môj syn. Už v mladosti som mala rada tvorbu Aghaty Christie, hlavne jej zaujímavé psycholigické príbehy, ku ktorým neodmysliteľne patrí aj zvláštna postavička detektíva Hercula Poirota. Jej príbehy sa väčšinou odohrávali v Londýne a v blízkom okolí. Obdivovala som z [...]

Poznáte rozprávku o 3 grošoch?

12.09.2022

Príspevok je reakciou na komentáre predchádzajúceho príspevku Prečo je dôležité hľadať svoje korene. Poznáte rozprávku o troch grošoch? Ak nie, tak si ju vygúglite. Ja si z nej vyberiem len toto. „Keď sa kráľ zadivil, ako je možné vyžiť z troch grošov, človek mu povedal: Prvý groš vraciam svojim rodičom, druhý požičiavam svojim deťom a z tretieho [...]

Prečo je dôležité hľadať svoje korene

07.09.2022

Už dlhšiu dobu mi môj syn dával najavo, že mu niečo chýba. Nevedel presne definovať čo, preto ma to súčasne mrzelo aj rozčuľovalo. Keď sme sa na pár dní vybrali do Budapešti, prišiel na to.“Mama veď Ty si mi neodovzdala svoju maďarskú časť!“ Áno, koluje vo mne maďarská krv. Po otcovi, ku ktorému mal môj syn krásny vzťah. Ale nejako v tom rýchlom [...]

Nord Stream

Rusko nemá informácie, že západné tajné služby môžu za sabotáž Nord Streamu

01.10.2022 09:00

Rusi však tvrdia, že predtým sa tajné služby západných krajín zaoberali "výbuchmi plynovodov".

USA, zástava, vlajka, Spojené štáty

Nikaragua zakázala novému veľvyslancovi USA vstup do krajiny pre 'neúctivé' poznámky

01.10.2022 07:57, aktualizované: 09:28

Hugo Rodriguez "nebude za žiadnych okolností prijatý do našej Nikaraguy. Nech je to imperialistom jasné," uviedla nikaragujská viceprezidentka Rosario Murillová.

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 10:34

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

viktoriasentpetery

Blog o zážitkoch z ciest, terapeutických sedeniach a emóciách. Cesta za poznaním seba samého.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 13886x
Priemerná čítanosť článkov: 1157x

Autor blogu

Kategórie