Založ si blog

POCIT ŠŤASTIA

Máte aj vy miesta, kde radi chodíte aj opakovane? Kde zažívate povznesený pocit ľahkosti bytia? Kde chvíľu nič nemusíte? Kde môžete ísť aj sami, pretože vás už poznajú a tak tam idete akoby ste išli domov?

Jedno z takých miest je pre mňa Rozhľadňa Monte Mory na Štrbskom Plese. Cítim tam o niečo redší vzduch a ten mi robí dobre. Krásne výhľady z každej strany, no mne osobne sa najviac páčia výhľady na naše Vysoké Tatry. Keď sa blíži jeseň mám pocit, že sa ich môžem dotknúť aj prstom. Kvalitná káva, vaječný likér, koláčik. A k tomu všetkému vtipný pán Martin a jeho pes Zadar. Keď som Zadara videla prvýkrát, stuhla som. Sedel dôstojne pred rozhľadňou a ja som si myslela, že je to vlk. Martin iba nedbanlivo poznamenal: „Nebojte sa, je najedený, dnes zožral už dve dôchodkyne!“ Zadar je Pán Pes. 🐶 Nevnucuje sa a nemá rád, keď sa vnucujete vy jemu. Zo začiatku som z neho mala zmiešané pocity. Mala som z neho strach, obdivovala som ho a chcela som ho aj pohladiť. Asi to vycítil, pretože mi pomohol. Sám prišiel, ľahol si ku mne a nechal sa pohladiť. Keď som začala chodiť do Monte Mory opakovane, prišiel ma aj privítať a niekedy prekvapivo dal predné laby na moje ramená. Obľúbila som si ho a vždy sa naňho teším.

Nedávno som ukázala rozhľadňu aj mojej priateľke Katke a Zadar nás privítal obe. Bolo to milé. Martin nám priniesol občerstvenie a ako vidíte, aj Katka sa tu cítila dobre. Čím som staršia, tým viac vyhľadávam krásne chvíle v živote. Možno si uvedomujem, že čas sa kráti, veď ťahám už k sedemdesiatke! Preto ho chcem využiť čo najhodnotnejšie, čo najkrajšie a s ľudmi, s ktorými som na jednej vlnovej dĺžke. Pretože viem, že každému sa nemusí páčiť to, čo mne. Umenie života je vybrať si to, čo sa mi páči. Aspoň podľa mňa.

P.S.: O šťastí a šťastných vzťahoch bude aj naša októbrová stretávka s MUDr. Savčenkom. Ak máte chuť byť pri tom, ste vítaní.

Želám vám krásne dni s krásnymi ľuďmi.Viktória

Foto: Viktória Sentpétery (uverejnené so súhlasom autorky)

DOJATIE je nádherná energia

09.12.2022

Pred pár dňami som bola na krste detskej rozprávkovej knižky. Bola to pre mňa krásna chvíľa a som vďačná svojej priateľke Katke, ktorá mňa aj môjho vydavateľa na túto akciu pozvala. Knižka „Dve vianočné tajomstvá“ z pera spisovateľky Zuzany Kubašákovej je poetická veršovaná rozprávka. Jednu som si kúpila aj keď som už „veľká“ a hneď večer [...]

Pán Sapatrí

30.11.2022

Už ste sa s ním stretli? Alebo ste ho niekde videli, či o ňom aspoň čítali? Ja sa s ním stretávam často. No len v komunikácii. Tak sa to udialo aj na besede v knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove. Dostala som otázku: „Aký je tvoj názor na to, ak ľudia vo svojom živote dodržujú isté pravidlá, podľa ktorých sa riadia a robia to iba preto, že sa to tak patrí?“ [...]

Dáte si lichôtku alebo kompliment?

12.10.2022

Ženy s nízkym sebavedomím (a verte, že ešte stále ich je nepreberné množstvo) nevedia prijímať komplimenty. Tu je situácia zo života: Neskoro večer tankujete benzín do svojho štvornohého miláčika. Muž pri pokladni vás s úsmevom osloví a povie: „To som nevedel, že tak neskoro večer tankujú také krásne dámy.“ Aká je vaša reakcia? Ten je ale dotieravý! Asi [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

viktoriasentpetery

Blog o zážitkoch z ciest, terapeutických sedeniach a emóciách. Cesta za poznaním seba samého.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 18462x
Priemerná čítanosť článkov: 1231x

Autor blogu

Kategórie