Založ si blog

POCIT ŠŤASTIA

Máte aj vy miesta, kde radi chodíte aj opakovane? Kde zažívate povznesený pocit ľahkosti bytia? Kde chvíľu nič nemusíte? Kde môžete ísť aj sami, pretože vás už poznajú a tak tam idete akoby ste išli domov?

Jedno z takých miest je pre mňa Rozhľadňa Monte Mory na Štrbskom Plese. Cítim tam o niečo redší vzduch a ten mi robí dobre. Krásne výhľady z každej strany, no mne osobne sa najviac páčia výhľady na naše Vysoké Tatry. Keď sa blíži jeseň mám pocit, že sa ich môžem dotknúť aj prstom. Kvalitná káva, vaječný likér, koláčik. A k tomu všetkému vtipný pán Martin a jeho pes Zadar. Keď som Zadara videla prvýkrát, stuhla som. Sedel dôstojne pred rozhľadňou a ja som si myslela, že je to vlk. Martin iba nedbanlivo poznamenal: „Nebojte sa, je najedený, dnes zožral už dve dôchodkyne!“ Zadar je Pán Pes. 🐶 Nevnucuje sa a nemá rád, keď sa vnucujete vy jemu. Zo začiatku som z neho mala zmiešané pocity. Mala som z neho strach, obdivovala som ho a chcela som ho aj pohladiť. Asi to vycítil, pretože mi pomohol. Sám prišiel, ľahol si ku mne a nechal sa pohladiť. Keď som začala chodiť do Monte Mory opakovane, prišiel ma aj privítať a niekedy prekvapivo dal predné laby na moje ramená. Obľúbila som si ho a vždy sa naňho teším.

Nedávno som ukázala rozhľadňu aj mojej priateľke Katke a Zadar nás privítal obe. Bolo to milé. Martin nám priniesol občerstvenie a ako vidíte, aj Katka sa tu cítila dobre. Čím som staršia, tým viac vyhľadávam krásne chvíle v živote. Možno si uvedomujem, že čas sa kráti, veď ťahám už k sedemdesiatke! Preto ho chcem využiť čo najhodnotnejšie, čo najkrajšie a s ľudmi, s ktorými som na jednej vlnovej dĺžke. Pretože viem, že každému sa nemusí páčiť to, čo mne. Umenie života je vybrať si to, čo sa mi páči. Aspoň podľa mňa.

P.S.: O šťastí a šťastných vzťahoch bude aj naša októbrová stretávka s MUDr. Savčenkom. Ak máte chuť byť pri tom, ste vítaní.

Želám vám krásne dni s krásnymi ľuďmi.Viktória

Foto: Viktória Sentpétery (uverejnené so súhlasom autorky)

DOJATIE je nádherná energia

09.12.2022

Pred pár dňami som bola na krste detskej rozprávkovej knižky. Bola to pre mňa krásna chvíľa a som vďačná svojej priateľke Katke, ktorá mňa aj môjho vydavateľa na túto akciu pozvala. Knižka „Dve vianočné tajomstvá“ z pera spisovateľky Zuzany Kubašákovej je poetická veršovaná rozprávka. Jednu som si kúpila aj keď som už „veľká“ a hneď večer [...]

Pán Sapatrí

30.11.2022

Už ste sa s ním stretli? Alebo ste ho niekde videli, či o ňom aspoň čítali? Ja sa s ním stretávam často. No len v komunikácii. Tak sa to udialo aj na besede v knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove. Dostala som otázku: „Aký je tvoj názor na to, ak ľudia vo svojom živote dodržujú isté pravidlá, podľa ktorých sa riadia a robia to iba preto, že sa to tak patrí?“ [...]

Dáte si lichôtku alebo kompliment?

12.10.2022

Ženy s nízkym sebavedomím (a verte, že ešte stále ich je nepreberné množstvo) nevedia prijímať komplimenty. Tu je situácia zo života: Neskoro večer tankujete benzín do svojho štvornohého miláčika. Muž pri pokladni vás s úsmevom osloví a povie: „To som nevedel, že tak neskoro večer tankujú také krásne dámy.“ Aká je vaša reakcia? Ten je ale dotieravý! Asi [...]

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

NATO, výcvik

Môže NATO urobiť niečo, čo Rusko zabolí? Odpovedá austrálsky generál

25.07.2024 06:00

Po viac ako dvoch rokoch od invázie na Ukrajine sú Rusi skúsenejší a sú nebezpečnejším protivníkom. Myslí si to austrálsky generálmajor vo výslužbe Mick Ryan.

Joe Biden

Biden vysvetľoval, prečo nekandiduje. 'Odovzdal pochodeň' novej generácii, aby 'zachránil demokraciu'

25.07.2024 05:35

Prezident USA Joe Biden v stredu vyhlásil, že sa vzdal kandidatúry v novembrových prezidentských voľbách, aby ochránil demokraciu.

viktoriasentpetery

Blog o zážitkoch z ciest, terapeutických sedeniach a emóciách. Cesta za poznaním seba samého.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 26510x
Priemerná čítanosť článkov: 1767x

Autor blogu

Kategórie